Созвездие – Йолдызлык-2018» конкурсының Зона этабы

2018 елның 2 апреле, дүшәмбе

26-27 нче март көннәрендә Чүпрәле районында  Созвездие – Йолдызлык-2018» конкурсының Зона этабы булып узды.

Монда республиканың төрле районнарыннан бик күп талантлы балалар әм коллективлар җыелды.

Югары Осланнан конкурска «вокал - соло», «вокальные ансамбли», «конферанс», «хореография» номинаөияләре буенча 30 гариза теркәлгән иде.

Анда җиңүчеләр арасында Хайруллова Айсылу Югары Осланнан -  (номинация «конферанс», җитәкче: Ксения  Анохина), вокаль ансамбль “Ветер перемен”  (җитәкче: Динара Галявиева), хореографик ансамбль «Задоринки» (җитәкче: Нина  Антонова), Мухаметзянова Алина (номинация «вокал-соло», җитәкче:  Динара Галявиева.

Аларны алга таба 8-12 нче апрель көннәрендә Казанның   КСК КФУ «УНИКС»  сәхнәсе көтә.