Шигъри укулар

2019 елның 22 марты, җомга

Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Бөтендөнья шигърият көненә багышланган шигъри укулар узды
Ел саен 21 март көнне Бөтендөнья шигърият көне билгеләп үтелә. Бөтендөнья шигърият көне-шагыйрьләрне хөрмәтләүгә сәбәп ул, шигъри укуларның телдән гореф-гадәтләрен торгызу, шигырь язу һәм укытуга, театр, бию, музыка һәм рәсем сәнгате кебек шагыйрьләр һәм сәнгатьнең башка төрләре арасында якынаюга ярдәм итү, шулай ук массакүләм мәгълүмат чараларында шигъриятне киңрәк яктыртуны тәэмин итү.

Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Бөтендөнья шигърият көненә багышланган «Поэзия могҗиза кебек" шигъри укулары булып узды. Социаль хезмәт алучылар мәхәббәт, ватан, дуслык, рус һәм татар телләрендә яз турында үзләренең яраткан шигырьләрен укыдылар, шигърият Тылсымы җанландырды, тыңлаучыларның йөрәгенә кагылды, хис-кичерешләр уятты, чөнки алар бик рухландып шигырьләр укыдылар. Барлык катнашучыларга да чарада катнашкан өчен рәхмәт хатлары тапшырылды.

Кичә ахырында Нәсимә Карамова үзенең иҗаты белән уртаклашты. Яшәүчеләр интернат-йорт турында рәхәтләнеп тыңладылар. Шигъри сүз белән очрашу шигырьләр карата ихлас кызыксыну уятты. Чарада катнашучылар киләчәктә шигърият дөньясы белән тагын бик күп кызыклы очрашулар булачагына ышаныч белдерделәр.