Патрикееводан Анна Салинаның 90 яшьлек юбилее

2019 елның 25 марты, дүшәмбе

23 мартта үзенең 90 яшьлек юбилеен районыбызның тагын бер озын гомерле кешесе Анна Салина билгеләп үтте. Аны бәйрәм белән котларга район башлыгы урынбасары Сергей Осянин килде.

Анна Петровна районыбызның иң матур почмагында - Патрикеево авылында яши. Ул Зуйковларның күп балалы колхозчылары гаиләсендә туа. Гаиләдә сигез бала булган, шуларның бишесе ачлыктан үлгән.
Әня Патрики мәктәбенең 4 сыйныфын тәмамлый. Сугыш башланганда аңа 12 яшь була. Бөтен сугышны кая җибәрәләр, шунда хезмәт итә.

Ул Россия Президенты Владимир Путин тарафыннан адресланган котлау сүзләрен игътибар белән тыңлый, чөнки ул барлык авырлыкларны баш - аягы белән хәтерли бит!

Котлауларга җирлек башлыгы Сергей Сакин, мәдәният хезмәткәрләре Валентина Алексеева һәм Валентина Лазарева кушылачак.

Анна Петровна озак яшәгез, һәр яңа көн белән елмаегыз, язга, сәламәтлегегезгә шатланыгыз!