"Наташаның хыялы"

2019 елның 25 марты, дүшәмбе

23 март көнне район мәдәният йорты базасында районның мәдәни тормышы өчен әһәмиятле вакыйга – хәзерге заман драматургы Ярослава Пулинович пьесасы буенча куелган «Наташина мечта» моноспектакленең премьерасы булды.

"Наташаның хыялы»-балалар йортында тәрбияләнүчеләр турында намуслы монолог, исән калу, башка тәрбияләнүчеләр һәм тәрбиячеләр белән көрәшкән ятим кыз турындагы тарих.

Беренче мәхәббәт Наташа кебек газапланган Яшь җанны да үзгәртергә сәләтле.
Спектакльнең төп герое Владилена Долгушевага актерлык эшен билгеләп үтәргә кирәк. Аңа 17 яшҗ кенә булуга карамастан, тамашачы персонажның барлык хис-тойгыларын тоя алды.
ү«Әлеге спектакль өстендә без ярты ел эшләдек һәм бу бик күп көч сорый торган эш булды",- ди спектакльнең режиссеры Рамилә Бакирова.

Тамашачылар әле бик озак сәхнәдән китмәде, бер-берсе белән хис-кичерешләре белән уртаклашты һәм актрисага бүләк ителгән хисләр өчен рәхмәт сүзләре белән мөрәҗәгать итте.