Сорауларны карау буенча "түгәрәк өстәл»

2019 елның 12 апреле, җомга

Бүген «Идел ягы» редакциясе бинасында Нүсрәт Мөфтәлиев рәислегендә Коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләрен карау буенча «түгәрәк өстәл» узды.

Фикер алышу темасы булып, районда яшәүчеләрне коррупция күренешләре фактлары турында аноним сораштыру нәтиҗәләре торды. Чарада Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитетының җирле бүлеге рәисе Гөлгенә Дәүләтшина, Римма Троицкая-район ветераннар советы рәисе, Наталия Бузунова – "Волжская Новь» район газетасы вәкиле, Василий Егоров-Югары Ослан районы прокуроры, Илназ Гыйлаҗиев - коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча район башлыгы ярдәмчесе, Артем Габитов-Югары Ослан районы тикшерү бүлеге җитәкчесе урынбасары, Рифгать Халиков-Югары Ослан муниципаль районы башлыгы каршындагы Иҗтимагый совет рәисе һәм башка җәмәгатьчелек вәкилләре катнашты.