Конкурста җиңү-хезмәт өчен бүләк

2019 елның 12 апреле, җомга

10 нчы апрель көнне Югары Ослан балалар сәнгать мәктәбендә "Арт-тандем"уен кораллары ансамбльләренең IV конкурсы булып узды. Анда районның 50 дән артык яшь музыкант үз сәләтләрен күрсәтте.

Бәйгене ачып, анда катнашучыларны, аларның җитәкчеләрен һәм җанатарларын балалар сәнгать мәктәбе директоры Ольга Киреева сәламләде. Ул мәктәп эчендәге конкурс турында сөйләп, үзенең кайчан да булса ул зона һәм республика дәрәҗәсенә кадәр артачак дигән хыялы белән уртаклашты. Ольга Анатольевна үз коллективы исеменнән конкурсның иганәчеләре - Гөлшат Малышева һәм Константин Корчагинга рәхмәт сүзләрен җиткерде.

Аннары ул жюри әгъзалары - Рөстәм Абязов җитәкчелегендәге «La primavera» Дәүләт камера оркестры артисты, Татарстан Республикасының атказанган артисты Лилия Коростякова һәм Татарстанның атказанган артисты, Казан дәүләт консерваториясе укытучысы, пианист Евгений Коростяков белән таныштырды.

Шуңа да карамастан, аккордеонистка Юлия Киреева һәм баянчы Руслан Мөхәрләмов составындагы башкару мастерлыгында дуэтка тиңнәр булмады.