Эш мәсьәләләре буенча киңәшмә

2019 елның 13 апреле, шимбә

13 апрельдә район башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендә Югары Ослан муниципаль районының җирле үзидарә органнарында гражданнар хатлары, мөрәҗәгатьләре белән эшләү буенча традицион шимбә киңәшмәсе узды.

Агымдагы эшләр турында Советның гомуми бүлеге начальнигы Людмила Федорова һәм Башкарма комитетның гомуми бүлек җитәкчесе Анна Йосыпова хәбәр иттеләр.

Шулай ук түбәндәге мәсьәләләр каралды:

- районның рәсми сайты белән эшләү турында Алексей Савичев сөйләде. Район сайтына кызыксыну кими дип нәтиҗә ясады. Шуңа бәйле рәвештә район башлыгы җаваплы затларга ситуацияне төзәтү өчен барлык кирәкле чаралар күрергә кушты.

- Манапова Наталья-район башкарма комитеты җитәкчесенең социаль-икътисади үсеш буенча урынбасары пилот проект башлануы турында сөйләде.

- Виталий Афанасьев-район башкарма комитетының яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге баш белгече районның җирле үзидарә органнарының барлык хезмәткәрләрен һөнәри бәйрәм–Җирле үзидарә көне кысаларында 15 һәм 17 апрельдә «Чемпион» спорт комплексында узачак волейбол һәм күңелле стартларда катнашырга чакырды.

- Хафизов Рамил хезмәт автомашиналарын куллануга анализ ясарга тырышса да, аның чыгышы тулы түгел иде, эшнең бөтен хәлен дә чагылдырмады, шуңа бәйле рәвештә киләсе киңәшмәгә күчерелде. Барлык сораулар буенча җаваплы башкаручыларга йөкләмәләр бирелде.