Стендка ату буенча республика олимпия резервы спорт мәктәбе беренчелеге

2019 елның 14 апреле, якшәмбе

Якшәмбе көнне, 14 апрельдә, Татарстанның Югары Ослан районындагы «Свияга» ату комплексында стендка ату буенча республика олимпия резервы спорт мәктәбе беренчелегенең чираттагы этабы узды. Ярышларда 50 дән артык яшь спортчы катнашты.

Яшь атучыларга тәкъдим ителгән программа - 25 мишень квалификациясе + 25 мишень финал. Мондый бурычны скитта иң уңышлы итеп 24 һәм 16 мишеньне таң калдырган Кәрим Гулиев һәм Сабрина Кадыйрова башкарды. Траншеяда җиңүне һәркем 27 һәм 18 «попадания» җыйган Даниил Дуболазов һәм Елена Миндагалиева бәйрәм итте.

Урта яшь төркеме спортчылары 100 шәр мишеньне кабул иттеләр. Трапта Артур Королев, 80/100, Диана Вәлиуллова, 70/100 иң яхшы нәтиҗәләрне күрсәттеләр. Пьедесталның иң югары баскычына узган түгәрәк стендта Аделина Нургазизова, 75/100 һәм Марат Нежданов, 76/100 атуда алтын откан Софья Корчагина күтәрелде.