Эшлекле дүшәмбе

2019 елның 22 апреле, дүшәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль район Советының актлар залында оешма һәм предприятие җитәкчеләре белән чираттагы «эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсе булып узды, киңәшмәне район башлыгы Марат Зиатдинов алып барды.

Киңәшмәдә:

-    «Этил спирты һәм спиртлы продукция җитештерүне һәм әйләнешен дәүләти җайга салу турында» Федераль законның, урамда һәм җәмәгать урыннарында балигъ булмаганнар арасында җинаятьчелекне профилактикалау турында,

-    җәмәгать тәртибен саклау буенча ДНД эше турында, видеокамералар эше турында оператив сводка буенча бүлек башлыгы урынбасары – полиция башлыгы О. Мөфталиев чыгыш ясады.

-     –» Волжская Новь «газетасы редакциясе» Татмедиа «ААҖ филиалы баш мөхәррире язылу кампаниясенең барышы һәм язылучыларны арттыру чаралары турында; - Шәрәфетдинов А. - участок башлыгы – » Татэнергосбыт " АҖ филиалы клиентларга хезмәт күрсәтү буенча Югары Ослан офисы җитәкчесе;

-     Осянин С.-Югары Ослан муниципаль районы башлыгының электр белән тәэмин итү өчен түләү буенча бурычлары белән эшләү турында ичыгыш ясадылар.