Спутник телевидениесе сигналын кабул итү өчен җиһазлар сатып алу һәм урнаштыруга чыгымнарны компенсацияләү

2019 елның 21 мае, сишәмбе

Хөрмәтле Ямбулат авылы, «Балалар шифаханәсе» поселогы һәм Захваткино авылы гражданнары!

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 14.05.2010 ел, № 390 карары нигезендә, 2019 елда спутник телевидениесе сигналын кабул итү өчен җиһазлар сатып алу һәм урнаштыруга (монтажлау, җайга салу) һәм спутник телевидениесен кабул итү җиһазларының факттагы бәясе күләмендә компенсация бирү каралган, ләкин ул 7300 сумнан да артык түгел.

Компенсация алу хокукы йорт хуҗалыгының бер әгъзасына бирелә, анда җан башына уртача керем торак пунктта яшәү урыны буенча яшәүче халыкның җан башына билгеләнгән яшәү минимумы күләменнән артмый.

Спутник телевидениесен кабул итү өчен җиһазлар сатып алу һәм күрсәтелгән җиһазларны урнаштыру (монтажлау, көйләү) һәм спутник телевидениесен кабул итү өчен җиһазлар исемлеге һәм спутник телевидениесе сигналын кабул итү өчен җиһазлар урнаштыру (монтажлау, настройка) буенча эшләр төрләре компенсацияләнергә тиеш.

Компенсация алу хокукы йорт хуҗалыгына бер тапкыр бирелә.