Марат Зыятдинов: «Яшьләрне авылда калдыру, белгечләр өчен торак төзү-муниципаль хакимиятнең төп бурычы…»

2019 елның 26 мае, якшәмбе

Район башлыгы Марат Зиатдинов тавыш бирергә тиешле Макыл авылында булып, без аны алдан тавыш бирү участогында түгел, ә училищеның элеккеге тулай торагын капиталь ремонтлау объектында очраттык.

- Биредә минем җирлек башлыгы һәм ремонт эшләре барышы буенча фикер алышу өчен белгечләр өчен фатирга капиталь ремонт алып баручы подрядчы белән эшлекле очрашу билгеләнгән иде.  Без районның беренче зат авызыннан төзелеш эшләренең нинди алып барылуын, уңайлыклары булган фатирларның кем буласын белү мөмкинлегеннән файдаландык.

- Бу училищеның муниципаль торак өчен бинага капиталь ремонт ясала торган элеккеге тулай торагы, авыл җирлегендә эшләргә теләүче һәм эшләячәк белгечләр өчен. Без аңлыйбыз, уңайлы хезмәт һәм яшәү шартлары булдырмыйча авылга квалификацияле кадрларны җәлеп итү кыен. Республика ярдәме белән 11 миллион сум акча бүлеп бирелгән, бу акчага биредә 8 фатир төзекләндереләчәк.

Фатирлар чиста бизәкләү белән булачак, керсәң дә, яшәсәң дә. Һәм мин безнең район өчен бик мөһим мәсьәләләрне хәл итү республика ярдәме һәм Бердәм Россия партиясе үткәрә торган курс вакытында гына мөмкин дип саныйм, - дип шәрехләде Марат Галимҗанович.