Өстәмә белем бирү үзәге Казахстан Республикасыннан кунаклар кабул итте

2019 елның 13 июне, пәнҗешәмбе

Бүген, 13.06.2016 көнне, Югары Ослан муниципаль районының өстәмә белем бирү үзәге Казахстаннан килгән кунакларны каршылады. Делегация составына «Яшь геологлар» түгәрәгенә йөрүче 8 укучы һәм ике җитәкче керде. Татарстан Республикасы буенча сәфәр программасында алар тарафыннан геологик объектларга бару планлаштырылган иде. Өстәмә белем бирү үзәге хезмәткәрләре дә зур канәгатьләнү һәм горурлык белән ачык һавада уникаль музей – ЮНЕСКО тарафыннан саклана торган табигать һәйкәлләре исемлегенә кертелгән Печищинский Геологик кисем буйлап экскурсия оештырдылар. Шулай ук «Черемушки» чокыры белән таныштылар.

Кунаклар Югары Ослан районының оештырылган очрашуларыннан бик канәгать калдылар һәм җылы кабул итүләре өчен рәхмәт белдерделәр!