Халык мәгарифе һәм фән хезмәткәрләре профсоюзының отчет-сайлау конференциясе

2019 елның 9 июле, сишәмбе

2019нчы елның 9нче июлендә Югары Ослан районы Халык мәгарифе һәм фән хезмәткәрләре профсоюзының отчет-сайлау конференциясе булып узды. Көн тәртибендә түбәндәге сораулар булды:

1.    Югары Ослан районы мәгариф һәм фән хезмәткәрләре профсоюзының 2017нче елның сентябреннән 2019нчы елның июленә кадәрге чордагы эше турында хисап.

2.    Контроль-ревизия комиссиясе хисабы.

3.    Сайлау профсоюз органнарының вәкаләтләрен туктату турында.

4.    Территориаль профсоюз оешмасы рәисен сайлау.

5.    Территориаль профсоюз оешмасы Советын сайлау.

6.    Мәгариф хезмәткәрләре профсоюзының район Советы Президиумын сайлау.

7.    Контроль-ревизия комиссиясе сайлау.

8.    Мәгариф һәм фән хезмәткәрләре профсоюзының республика Хисап-сайлау конференциясенә делегат сайлау.

9.    Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының коррупциягә каршы сәясәтен тормышка ашыру гамәлләре турында хисаплар

10.    Территориаль профсоюз оешмасыннан территориаль оешма рәисе белән хезмәт килешүе имзалау өчен вәкаләтле вәкил сайлау.

11.    Территориаль профсоюз оешмасы турындагы нигезләмәгә үзгәрешләр һәм өстәмәләр кертү.

Хисап-сайлау конференциясендә 33 делегат катнашты. Халык мәгарифе һәм фән хезмәткәрләре профсоюзының Югары Ослан районы комитеты рәисе Борисова И. В. хисап-сайлау конференциясен ачты.

Җыелышны Татьяна Алексеевна Андреева алып барды. Үз чыгышында ул һөнәр берлегенең педагогик коллективтагы роле турында сөйләде һәм администрация һәм профсоюз оешмасының уртак эше вакытында уңай нәтиҗәләргә ирешергә мөмкин булуын ассызыклады.

Фикер алышуларда чыгыш ясаган профсоюз комитетына системалы һәм нәтиҗәле эш, матди ярдәм күрсәткәннәре өчен рәхмәт әйттеләр. Актив хезмәткәрләр профсоюз оешмасы грамоталары белән бүләкләнделәр. Профсоюз комитетының эше канәгатьләнерлек дип табылды.

Яңа сайланган профсоюз комитетына профсоюз әгъзаларының хокукларын һәм һөнәри мәнфәгатьләрен яклау эшен дәвам итәргә, профсоюз сайтларыннан материаллар турында мәгълүмат бирергә дигән күрсәтмә бирелде. Администрация белән берлектә хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы буенча эшне дәвам итәргә, оештыру бердәмлеген саклау чараларын билгеләргә.