Стендка ату буенча Россия чемпионаты

2019 елның 15 июле, дүшәмбе

2019 елның 18-28 июль көннәрендә Югары Ослан районында «Свияга» ату комплексында стендка ату буенча Россия чемпионаты һәм Беренчелеге узачак. 10 көн дәвамында скит һәм трапта 12 комплект медаль уйнатылачак.

Ярышларда 400дән артык спортчы катнашыр дип көтелә, алар арасында Россия җыелма командасының әйдәп баручы атучылары да булыр дип көтелә.

Татарстан Республикасы җыелма командасы, традиция буенча, ярышларның фаворитларының берсе булып тора.

Безнең команда составында Россия чемпионатында катнашу өчен 35 спортчы, юниорлар арасында Россия беренчелегенә 30 спортчы, шул исәптән гамәлдәге һәм күп тапкыр чемпионатлар һәм ике турнирның да призерлары Николай Теплый, Альбина Шакирова, Ландыш Кварталова, Айрат Шакиров (скит), Екатерина Рабая, Артем Копыстынский, Екатерина Субботина (трап), шулай ук 2019 елгы дөнья беренчелеге җиңүчесе Зилә Батыршина, 2019 елгы дөнья беренчелегенең көмеш призеры Татьяна Саранская, һәм XXX Бөтендөнья җәйге Универсиадада катнашучылар Сергей Демин һәм Регина Шакирова чыгыш ясады.

Ярышларны ачу тантанасы 19 июльдә 14.00 сәгатьтә булачак.

Сезне ярышларга чакырабыз!
Аккредитация: +7937729272
ТР пуля белән һәм стендка ату федерациясе матбугат атташесы Ольга Камардина