Гаризалар кабул итү пунктларын ачу

2019 елның 16 июле, сишәмбе

Россия Федерациясе Үзәк сайлау комиссиясенең 2018 елның 6 июнендәге 161/1316-7 номерлы карары белән расланган алтынчы чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатларын сайлауларда урнашкан урын буенча сайлаучыларны исемлеккә кертү турында гариза бирү тәртибе нигезендә Югары Ослан районында алтынчы чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советына депутатлар сайлауда катнашу урыны буенча тавыш бирү өчен сайлаучылардан гаризалар кабул итү пунктлары үз эшен башлап җибәрә.

Шулай ук гаризалар кабул итү пункты Югары Ослан һәм Иннополис авылларында күпфункцияле үзәктә (КФҮ) эшли башлаячак.

ППЗНЫҢ урнашу урыны һәм гариза бирү тәртибе турында өстәмә мәгълүматны Югары Ослан районы территориаль сайлау комиссиясе сайтында «2019 елның 8 сентябрендә алтынчы чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатларын сайлау» бүлегендә «сайлаучылар өчен актуаль мәгълүмат» бүлекчәсендә белергә була.