Барысы да бәйрәмгә

2019 елның 17 июле, чәршәмбе

Югары Осланның "Каенкай» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләрнең «Исәнме, борынгы велосипед»дигән чарада катнашуы традициягә әйләнде.

Бүген тәрбияче Екатерина Зеленцова балалар бакчасы территориясендә мәктәпкә әзерлек төркеме балалары белән спорт бәйрәме оештырды. Спорт күңел ачуының кунаклары «юл хәрәкәте иминлеге "  Казан шәһәре территориаль идарәсенең профилактика бүлеге җитәкчесе Шакирова Зөлфия Вазыйх кызы һәм РФ Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ бүлегенең пропагандалау буенча инспекторы Аксенова Надежда Михайловна булды.

Күңел ачу чарасының төп максаты сәламәт һәм актив яшәү рәвешенә, велосипедта йөрү күнекмәләрен камилләштерүгә юнәлтелде. Ә иң мөһиме-шатлык китерү. Музыкаль ярдәм бәйрәмдә катнашучыларга һәм кунакларга яхшы кәеф тудырды.

Җәйге чор балалар бакчаларында ачык дип санарга мөмкин – бу күңел ачу һәм бәйрәмнәргә, экскурсияләргә һәм походларга, күңел ачу һәм шатлыкка бай вакыт. Нәкъ менә велосипед җәй буена балаларның дусына әверелә.