Стендка ату буенча Россия чемпионаты

2019 елның 20 июле, шимбә

2019 елның 18-28 июлендә Татарстанның Югары Ослан районында «Свияга» ату комплексында ату сезонының ике зур турниры – стендка ату буенча Россия чемпионаты һәм Беренчелеге уза.

10 көн дәвамында скит һәм трап буенча 12 комплект медаль уйнатылачак. Ярышларда 400 дән артык спортчы катнашыр дип көтелә, алар арасында Россия җыелма командасының әйдәп баручы атучылары да бар. Бүләкләрдән тыш, ярышлар конкурсына-ил җыелма командасына юлламалар, чөнки Россия чемпионаты һәм Беренчелеге 2019 елгы Европа чемпионатында һәм беренчелегендә катнашу өчен сайлап алу статусына ия.

Ярышларны ачу тантанасы 2019 елның 19 июлендә узды. Ачылу тантанасында Югары Ослан районыннан район башлыгы урынбасары Сергей Осянин катнашты.