Район башлыгы Марат Зиатдинов Вахитов авыл җирлегендә гражданнарны күчмә кабул итү үткәрде

2019 елның 10 сентябре, сишәмбе

Халыкны кабул итү бик күп вакыт таләп итми - бер кеше язылды һәм, сүз уңаеннан, ул җирле түгел иде. Марат Галимҗанович якташын тыңлады һәм аның ситуациясендә ничек эшләргә кирәклеген, кирәкле ярдәм күрсәтергә кирәклеген күрсәтте.

Вахитов авыл җирлеге Советы утырышында төп мәсьәлә җирле хакимиятне сайлау булды. Авыл җирлеге башлыгы вахитовлыларның ихтирамын яулады. Сайлау нәтиҗәләре дә шуны раслый-сайлаучыларның 94% ы үз тавышларын биргән.

Фәрит Рафаил улына ярдәм итеп җирле депутатлар Иршат Габделхаков, Марат Идиятуллин, Асия Фәйзуллова, Рамил Миңнуллин чыгыш ясадылар. Аларның һәркайсы Кәримовны намуслы, үз сүзен тота белүче кеше буларак тасвирлады.

Яшерен тавыш бирү юлы белән Фәрит Кәримов бертавыштан Вахитов авыл җирлеге башлыгы итеп сайланды һәм хәзердән башлап район Советында җирле халык электоратын тәкъдим итәчәк.