Яшь завуч мәктәбе

2019 елның 5 ноябре, сишәмбе

Гомуми белем бирү учреждениесенең, мәктәп эчендәге идарә системасының методик хезмәтен камилләштерү, мәгариф системасының педагогик һәм җитәкче кадрларының һөнәри дәрәҗәсен күтәрү максатыннан районда «Яшь завуч мәктәбе» эшләп килә.

Әлеге проектта директорларның укыту эшләре буенча урынбасарлары катнаша, аларның әлеге вазыйфада 3 елдан артык эш стажы бар. Яшь кадрлар артыннан остазлыкны район мәктәпләренең иң тәҗрибәле урынбасарлары алып бара. Бүген бу эш Түбән Ослан мәктәбендә остаз булып Марина Бочкова, «Т.Борнаш урта гомуми белем бирү мәктәбенең УР буенча директор урынбасары эшли. Аның бурычы-мәктәп документациясен закон таләпләренә туры килү-килмәүгә анализлау һәм ачыкланган җитешсезлекләрне бетерү буенча методик ярдәм күрсәтү.