Районда алтын туйларын билгеләп үтүче парларны котладылар

2019 елның 8 ноябре, җомга

50 ел инде Тюркиннар гаиләсе Виктор Иванович һәм Мария Ивановна кулга-кул тотынып тормыш буйлап атлыйлар. 1969 елның 8 ноябрендә алар үз гаиләләрен корып җибәргәннәр. Тюркиннар гаиләсе гомер буе «Карахуҗа» совхозында механизатор булып эшли, ә ул бозаулар карый.

Озак еллар нәтиҗәле хезмәте һәм район үсешенә зур өлеш керткәне өчен Тюркиннар күп тапкырлар Рәхмәт хатлары һәм Мактау грамоталары белән бүләкләнделәр. Безнең юбилярлар ике матур ул тәрбияләп үстергәннәр. Барлык кыенлыкларга да карамастан, гаилә учагын саклап, тирә-юньдәгеләр өчен үрнәк булырлык гадәти булмаган кешеләр буыны ул. Алтын туйга кадәр мәхәббәт һәм татулыкта яшәгән һәркемгә дә мактау! Уртак тормышларының 50 еллыгы уңаеннан Төркиннарның исемнәре китапка кертелде.