Китапханә «сайлаулар» елның яраткан язучысы

2019 елның 9 декабре, дүшәмбе

Безнең китапханәдә язучыларның юбилейларын кызыклы чаралар белән билгеләп үтү матур традициягә әверелде. 6 декабрь көнне Район балалар китапханәсендә «Елның яраткан язучысы» дигән китапханәчеләр өчен «сайлаулар " булып узды, анда Югары Ослан урта мәктәбенең 5 нче сыйныф укучылары һәм китапханәгә 4-6 декабрь көннәрендә килгән барлык теләүчеләр катнашты.

Барысы да чын сайлаулардагы кебек иде: сайлау бюллетеньнәре, бюллетеньнәрне төшерү өчен урналар, кандидатлар. Чара башында китапханәче, «2019 елның юбиляр язучылары» слайд-презентациясе ярдәмендә, яшь китап укучылар өчен, узып баручы елның юбиляр язучыларына һәм аларның күренекле әсәрләренә күзәтү үткәрде. Шуннан соң балалар яраткан язучысын сайлауга күчтеләр.