"Раштуа астында җанландыручы әкиятләр"

2020 елның 6 гыйнвары, дүшәмбе

Кышкы каникуллар-барлык балаларның да Елның иң яраткан чоры. Яңа елны каршылау һәм Раштуа бәйрәме! Һәм, әлбәттә, вакыт Раштуа әкиятләре һәм тарихлары!
6 гыйнвар көнне Район балалар китапханәсендә «Салават күпере» әдәби-театраль клубына йөрүче балалар, китапханә каршында эшләп килүче «Раштуа астында җанландыручы әкиятләр»дип исемләнгән әдәби сәяхәт кылдылар.
Китапханәче, " Раштуа бәйрәме белән!» яшь укучыларга бәйрәмнең килеп чыгу тарихы, Раштуа традицияләре турында сөйләде. Шулай ук балалар «Раштуаның зур китабы», «Библия тарихлары», «Раштуа тылсымы» һәм башка күп кенә кызыклы әсәрләр чагылдырылган күргәзмә белән таныштылар.
Чара ахырында яшь китап укучылар зур кызыксыну белән Раштуа җырларын тыңладылар, дуслашып Раштуа турында җырлар җырладылар һәм шигырьләр укыдылар, бәйрәм уеннары уйнадылар. Вакыт бик тиз һәм күңелле үтте.