Район башлыгы Марат Зиатдинов Раштуа алдыннан иң яхшы укучыларны каршы алды

2020 елның 6 гыйнвары, дүшәмбе

Район мәдәният йортында Раштуа алдыннан район башлыгы Марат Зиатдинов патронажында традицион, тугызынчы Яңа ел чыршысы булып узды.
 60 малай һәм кыз уку, спорт, иҗтимагый һәм мәдәни тормыштагы уңышлары белән районның төп чыршысында Сочельникка катнашу хокукына лаек булдылар.
Кыш Бабайга юл тоткан Вити һәм Машаларның Яңа ел маҗаралары артыннан залда балалар кызыксынып күзәтәләр, ә алар белән бергә яшь артистларның уенына соклана Марат Галимҗанович. Сәхнәдә матур һәм игелекле тамаша тудырган балалар һәм өлкәннәрнең талантына тиешле бәя бирергә кирәк. Артистлар сәхнәгә куючы режиссер Рамилә Бакирова уйлаган барлык уй-ниятләрен дә тормышка ашыра алдылар
Менә балаларның көчле алкышлары астында район башлыгы сәхнәгә күтәрелә.
- Кадерле балалар, бүген монда иң яхшылары җыелды, - ди ул, үсеп килүче буынга мөрәҗәгать итеп. - Мин сезгә барлык планнарыгызның тормышка ашуын телим, ирешелгәннәрдә генә тукталып калмагыз. Изге гамәлләр кылыгыз, без бүген яхшылыкның һәрвакыт тантаналы булуына тагын бер кат инандык бит! Яңа ел һәм Раштуа бәйрәме белән!
Бер-бер артлы укучылар сәхнәгә чыга һәм район башлыгыннан бүләк ала. Балаларның йөзендә шатлык, дулкынлану, күңел ачу, бәхет һәм бу әле бүгенге көннең барлык сюрпризлары да түгел. Гомуми фотодан соң балаларны Яңа ел дискотекасы көтә.
Моннан тыш, оештыручылар быел беренче тапкыр иң яхшы Яңа ел костюмы конкурсы игълан иттеләр. Беренче урынны мускул костюмы кигән Югары Ослан мәктәбеннән Ариана Яковлевага бирделәр. Яр Чаллыдан Ирина Замешина Йолдызлы төн костюмын киеп безнең каршыбызга килеп, икенче урынны алды. Өченчесе-бердәмроссияле костюмында бәйрәмгә килгән Югары Ослан мәктәбеннән Ариана Мефодьеваны бертавыштан бирделәр.