Иҗади эшләр конкурсы җиңүчесе

2020 елның 9 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2019 елның декабрендә Казан шәһәре Мәскәү районының 64 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында «Аксаков укулары»IX Республика фәнни-тикшеренү һәм иҗат эшләре конкурсы үткәрелде.
Татарстан Республикасында «Аксаков укулары» фәнни-тикшеренү эшләре конкурсын үткәрү турындагы карар С.Т. Аксаковның Казан крае, Татарстан Республикасы белән тормыш һәм иҗат юлының турыдан-туры элемтәсе белән аңлатыла.
2019 елда «Аксаков укулары» әдәбиятта гаилә кыйммәтләрен өйрәнү, әдәбияттагы язмалар Жанры үзенчәлекләре, әдәби туган якны өйрәнү, Ватан әдәбиятының, Россия тарихының, мәдәниятенең һәм башка актуаль мәсьәләләренә багышлана.
«Әдәбият буенча дәрестән тыш дәресләр» секциясендә т.Н.Толстойның «Круг» хикәясе буенча дәрестән тыш дәрес сценариен тәкъдим иткән Муравьева Ольга Геннадьевна I дәрәҗә Дипломга лаек булды.
Котлыйбыз!