Контроль-хисап палатасы ел нәтиҗәләрен ясый

2020 елның 9 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Югары Ослан муниципаль районының Контроль-хисап палатасы-ул даими эшләүче тышкы муниципаль финанс тикшерүе органы. 2019 елда палата тарафыннан барлыгы илле җиде контроль-аналитик чара үткәрелгән.
Югары Ослан муниципаль районының 2018 елда бюджет үтәлеше, районның һәм Иннополис шәһәренең унтугыз авыл җирлеге, шулай ук 2019 елның беренче яртыеллыгында һәм 9 м-2019 елда район бюджеты үтәлеше буенча тышкы тикшерү нәтиҗәләре буенча нәтиҗәләр әзерләнде. Чираттагы финанс елына һәм 2021-2022 еллар план чорына җирле үзидарә органнарының бюджет проектлары анализланды.

Агымдагы елның июль һәм декабрь айларында районның муниципаль ихтыяҗларын тәэмин итү өчен товарлар, эшләр, хезмәт күрсәтүләрне сатып алу өлкәсендә контракт системасы турында Россия Федерациясе законнарын үтәү буенча эксперт-аналитик чара үткәрелде.
Макыл, Шылаңгы, Вахитов, Карагуҗа, Олы Мәми, яр буе Морквашы һәм Килди авыл җирлекләренең бюджет чараларын максатчан һәм нәтиҗәле куллануны тикшерү булды
Бюджет учреждениеләре тарафыннан 19,9 мең сумлык ачыкланган бозуларны бетерү буенча күрелгән чаралар турында язма җаваплар бирелгән.
Тикшерү чаралары материаллары район прокуратурасына җибәрелде.

Югары Ослан муниципаль районы Контроль-хисап палатасы рәисе Л. и. Хөрмәтуллина