Киләсе шимбә, 28 мартта, авыл хуҗалыгы ярминкәләре гамәлдән чыгарылды

2020 елның 27 марты, җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов белән килешенеп, киләсе шимбә, 28 мартта авыл хуҗалыгы ярминкәләрен юкка чыгару турында Карар кабул итте.

"Карар коронавирус инфекциясе таралуга юл куймау максатыннан кабул ителде. Моннан тыш, 21 мартта «Казан» агропаркында узган ярминкәгә ихтыяҗның ажиотажлы булмавын күрсәтте. Республикада авыл хуҗалыгы продукциясе җитәрлек. Ярминкәләр эше яңадан торгызылачак, ничек кенә мөмкин булса да " - дип шәрехләде карарны ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров.

Исегезгә төшерәбез, РФ Президентының «Россия Федерациясендә эш көннәре игълан итү турында» 25.03.2020 ел, №206 Указын үтәү йөзеннән, 2020 елның 30 мартыннан 3 апреленә кадәр эш көне билгеләнгән, татарстанлыларга өйдә калырга һәм үзләрен һәм якыннарын яклау буенча тәкъдим ителгән чараларны үтәргә тәкъдим ителде.