март, 2017 ел
сишәмбе

8 нче март алдыннан район башлыгы Марат Зиатдинов районның педагогик хезмәт ветераннары һәм яшь буын алдынгы укытучылар белән очрашты.

2 көн буена район башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендәге эш комиссиясе авыл хуҗалыгының кече форма хуҗалыкларын үстерү һәм халыкның эшчәнлек активлыгын күтәрү сорауларына багышланган киңәшмәләр узды.

Россиянең ГИМС МЧС ның Татарстан бүлеге Идел һәм Кама елгаларындагы барлык су юлларында хәрәкәт туктатылуын хәбәр итә.

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары В.Тимиряев гражданнарны кабул итте.

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе Л.Хәкимҗанов гражданнарны кабул итте.

1 нче февральдән РФ территориясендә яшәүче гражданнарга Ерак Көнчыгыштан түләүсез җир алу мөмкинлеге ачылды.

РФ да ел саен “Югары социаль эффективность россия оешмасы” конкурсы уздырыла. Аның төп максаты – социаль бурычларны югары эффектлы  чишә торган оешмаларны барлау, аларның тәҗрибәсен өйрәнү, оешмаларда социаль партнерлык формаларын үстерү.

Хәзергне заман Халыкара хатын-кызлар бәйрәмен уздыру алар арасындагы тигезлекне катгый сорамый, ә яз көне, хатын-кызның матурлыгы, аларның нәзәкатьлеге, күңел байлыгы, аларга карата игътибар һәм ихтирамны белдерә.