август, 2017 ел
чәршәмбе

Экология елы кысаларында районның яшяләр клубы “Яшел планета” дип исемләнгән рәсемнәр бәйгесе үткәрде.

Экология елы кысаларында районның яшьләр клубы “Яшел планета” дип исемләнгән рәсемнәр бәйгесе үткәрде.

22 нче августта ТР культура министрлыгы планы нигезендә Түбән Вязовые иҗат коллективы җавап концерты белән Шеланга культура йортына килде.

ТР бюджетыннан авыл хуҗалыгы продукциясе җиткерүчеләргә сөт савып алуда аерым бурычлары булып, сыер сөтен арттырырга теләүчеләр өчен федераль бюджеттан 286,7 мең сум софинансирование каралган.

Кадерле дуслар! 25 нче августта 20.00 сәгатьтә чирәмдә «Дом странных детей Мисс Перегрин».

Бүген, 23 нче августта, район гражданнарын Волжск региональ табигатьне саклау бүлеге прокуроры А.Ю.Николаев каршы алды.

Харино авылы янындагы гидротехник корылма ремонтлануы 2016-2017 нчы елларга республика программасына кертелгән иде.

22 нче августта ңа уку елы алдыннан август киңәшмәсе кысаларында Макыл һәм Октябрьский авылы мәктәпләрендә уку елын башлау өчен старт бирелде – төрле предметлар буенча секцияләр уздырылды.