октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Рәсми Росреестр сайтында  “Хокук иясенең шәхси кабинеты” дигән сервис эшли. Анда мөлкәт иясе өчен аның күчемсез млке турындагы мәгълүматлар, анда була торган үзгәрешләр бар да ачык күренә.

Октябрьский поселогы китап укучылары “Балалар өчен язу – үзе бер бәхет” дигән регионара акциядә катнаштылар. Ул Дмитрий Наркисович Мамин-Сибирякның 165 еллык юбилеена багышланды.

2017 нче елның октябрендә Киров исемендәге поселок үзенең 80 еллык юбилеен билгеләп үтә. Шул датага багышлап авыл китапханәсендә  “Безнең туган ягыбыә шигырьләрдә, прозада һәм буяуларда...” дигән иҗади эшләр конкурсы игълан ителде.

Территориядә туризм үсеше белән бәйле рәвештә сувенирлар ясау да тормышка ашырыла. Шул уңайдан  ТР ның халык промыселлары үзәге  “Татарстанның туристик сувениры” дигән конкурс игълан иткән.

Әгәр сезне эшкә алучы рәсми рәвештә килешү төземичә генә эшкә алса, сез төрле хәлләрдә яклаучысыз калырга мөмкинсез.

Әлеге фестивальдә безнең районнан Нина Шимина катнашты. Ул Казанның аналар чаты администраторы, республикада үзенең мәрхәмәтле эшләре белән танылган бу кыз ярдәмгә мохтаҗ гаиләләргә багышланган берөзлексез хәйия акцияләре оештыра. Ул Татарстан делегациясе составында АНО ВО «Университет Иннополис»ның  студентларга ярдәм бүлеге җитәкчесе  Юрий Дюстер да бар иде.

9-16 октябрь көннәрендә Югары Ослан полициясе бүлегенә 79 хәбәр килде. 11 җинаять регистрацияләнде.

Районның авыл хуңалыгы оешмалары бу елның 9 аена 3478 баш бозау җитештерде.

Кичә Мәмәтхуҗа авыл җирлегендә Нияз Шарапов төзи торган терлек сую пунктының хәзерлеген комиссия тикшерде. Комиссия составында ВСЭ ГУВКМ РТ бүлеге башлыгы  Фәрит Галимов, зона инспекциясе башлыгы  Фиргат Сафин, Югары Ослан ветеринария бүлеге башлыгы Марат Зиатдинов бар иде.

Кичә Югары Осланның Учетта торучы балигү булмаган балалар белән эш комиссиясе утырышы булып узды.