октябрь, 2017 ел
чәршәмбе

ТР Министрлар Кабинетының гражданнар хәле турында актлар язу Идарәсендә Гаиләләрнгә консультация бирү хезмәте барлыка килде.

Бүген Иннополис шәһәрендә DIF-2017 регионара форум ачылышы булды.

Бүгенге көндә “Бердәм Россия” тарафыннан игълан ителгән “Тарих истәлеге” акциясе кысаларында Туган якны өйршнү музее һәм культура системасы сугыш чоры хатларын эзләүне дәвам итә.

Югары Ослан гимназиясендә 25 район методисты катнашында “Яңа стандартларны тормышка ашыру чорында методик эшне оештыру” темасына багышланган семинар уздырылды.

ТР Росреестрының ФГБУ «ФКП” филиалында кадастра һәм җир төзелеше сораулары буенча консультация бирү услугалары да килеп кушылды.

ТНВ каналында – Югары Ослан районының Шеланга авылының тарихы һәм культура традицияләре.

Коргуза авыл җирлеге башлыгы С.Сакин үз авылы граңданнары белән пожар депосы һәм зират коймасы тоту сораулары буенча җыен үткәрде.

2017 нче елда Татарстан халкы дәүләтнең төп законы -  Конституциянең 25 еллык юбилеен бәйрәм итә.

2017 нче елда Югары Ослан, Шеланга, Куралово, Печиәе авылларындагы күпквартиралы йортларга куелган гомумприборлар учетын тикшерү интервалының срогы чыга.