октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

25 нче октябрьдә район советының кече залында Спиртлы эчемлекләрне законсыз куллануны тыю буенча комиссия  утырышы булды.

26 нчы октябрьдә район башлыгы Марат Зиатдинов яңа төзелә торган Ямбулатово авылындагы фельдшер пунктын, Олы Мәми авылындгы ДЕПО дагы эшләрнең барышы белән кызыксынды.

Бүген  Менделеевск шәһәрендә АО " Аммоний"  базасында ТР авыл хуҗалыгы һәм сәүдә министры Марат Ахметов катнашында ашламалар турында конференция булып узды.

Гражданнарны 2015-2020 нче елда “Торак” программасына куйганда күп балалы гаиләләрнең бер гаилә членына керемнәре һәм чыгымнары турында мәгълүматлар җыела. Андый гаиләләр  социаль найм договоры буенча муниципаль торак фондына кертелә.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!  Район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны 31 нче октябрьдә сәгать 9.00 дан 12.00 гә кадәр  авыл җирлге бинасында Чехов урамы, 54 нче йортта кабул итәчәк.

Бүген “Казан” чаңгы шуу комплексы территориясендә МЧС России нең баш идарәсе “Станция” гостиницасында гадәттән тыш ситуацияләрдә үз-үзеңне тоту кагыйдәләре буенча укулар уздырды.

Ай саен Югары Ослан район Советы гражданнарның мөрәҗәгатьләре буенча нәтиҗәләр чыгара.2017 нче елның октябрь аенда гражданнардан 20 мөрәҗәгать кергән.

ТР Росреестры Идарәсе Татарстанда электрон регистрацияне үстерә. Ул бүгенге көндә Сбербанк һәм башка банклар белән элемтәсен көчәйтә.

ДШИ Преподавательләре Гаврилова Дарья Александровна һәм аның укучысы Руденченко Мария һәм Тимофеева Вика халыкара «Art авангард” конкурсында катнаштылар.

23-25 нче октябрь көннәрендә Казахстанның Шымкент шәһәрендә узган«APACS KazakhstanJunior U19 2017» Халыкара турнирдан Югары Ослан бадминтонисты Әмир Хәмидуллин көмеш медаль алып кайтты.