декабрь, 2017 ел
сишәмбе

Бүген Югары Ослан гимназиясендә директорларның уку-укыту буенча урынбасарлары өчен ”Укыту сыйфатын бәяләүнең эчке системасы” дигән методик семинар узды.

2018 нче елның1 нче январеннан 2017 нче елның 1 нче июлендә чыккан 134-ФЗ нче номерлы “Страховой пенсияләр турында” гы федераль законда эшләмәүче пенсионерларга төшеп калган индексаөияләрен түләү турында аңлатма бирә.

Бүген, 19 нчы декабрьдә, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Кадерле дуслар!

Сезне “Яңа ел сандыгы” дигән балалар бәйрәменә чакырабыз!

Бүген, 19 нчы декабрьдә, район Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Виктор Тимиряев  гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

19 декабрь  көнне  Югары Ослан муниципаль  районы Соболевский авыл җирлегендә  Борисовлар  гаиләсе  Маркел улы  Григорий  һәм  Дмитрий  кызы Анна 60 ел бергә  матур, тигез гомер итүләрен билгеләп үттеләр.

Бүген район башлыгы урынбасары Сергей Осянин Яр Морквашы авыл җирлегендә граңданнарны кабул итте.

Бүген, 19 нчы декабрьдә, район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

16 нчы декабрьдә Казанда Бокс һәм өстәл теннисы буенча Казан беренчелегенә ачык Чемпионат булып узды. Анда 80 нән артык спортсмен арасында Югары Ослан командасы да катнашты.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый.