гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Путинның котлавы барып ирешә торган юбилярларның саны артты. Алар исемлегенә Куралово авылының 90 яшьлек Наиә апа Бдретдинова килеп кушылды.

3 нче январьда район Советы ветераннары Президиумы утырышы булды. Көн тәртибендә 2017 нче ел эшчәнлегенә йомгак ямау һәм 2018 нче елга план төзү иде.

Районның үзәк китапханәсендә ел саен 3 нче январьда Яңа ел китап бәйрәме уздырыла. Бу көнне китапханәгә иң берече атлап кергән 3 кешегә бүләкләр хәзерләнә.

Яңа ел – һәр кешенең яңа өметләр баглый торган иң яраткан бәйрәмедер. Бу бәйрәмне котлауларсыз күз алдына да китереп булмый. Ә котлаулар туганнардан, дуслардан, якыннардан булырга мөмкин.

2018 нче елның 4 нче январенда Татарстан территориясендә томан булуы көтелә. Аязучан болытлы һава. Урыны белән ах гына кар, томан булуы ихтимал. Көньяктан секундына 3-8 метр тизлектә җил.