гыйнвар, 2018 ел

19 нчы январьда христианнар Хаҗ кылу бәйрәмен билгеләп үтә.

"Бизнес Online" хәбәр иткәнчә, ТР Президенты Рөстәм Миннеханов инициативаы белән  авылда яшәүче аналар беренче һәм өченче бала тапкан очракта 50 яки 100 мең сум акча алачак, - дип хәбәр итте ТР Министрлар Кабинетының социаль үсеш идарәсе башлыгы Илдар Бәдриев.

Район башлыгы катнашында узган иҗтимагый Советның беренче утырышы 17 нче январьда узды.

17 нче январьда ТР Идел буе физкультура Академиясендә Министрлыкның 2017 нче елга йомгаклау коллегиясе узды. Президиум составына  статс-секретарь Наталья Паршикова, Федераль агентство җитәкчесе урынбасары Роман Камаев, ТР премьер-министры Алексей Песошин, Дәүләт Советы рәисе урынбасары  Римма Ратникова, ТР ның баш тренеры Ренат Тимерзянов, ТР ның спорт һәм яәҗләр министры Владимир Леонов, РТ спорт көрәше Президенты Экзам Губайдуллин керде.

Бүген районның ЖКХ, төзелеш, энергетика һәм элемтә бүлеге башлыгы А.Московкин һәм Түбән Ослан авыл җирлеге башлыгы А.Шәйдуллин «Капо им.Горбунова № 12» бакчачылыгына барып бакчага керү юлларын тикшереп кайттылар.

18 нче декабрьдә ГИМС хезмәткәрләре Иделбуенча автомобилҗ юлын тикшереп хәрәкәт итәргә старт бирделәр.

Министрлык  Региональ яшьләр иҗтимагый хәрәкәте белән берлектә һәм РТ белгечләре “Татарстан иҗади яшьләр Академисе” 2010 нчы елдан бирле “Безнең Татарстан” форумы үткәрә.

Бүгенге көндә авыл хуҗалыгы тармагында  продукция җитештеүнең барлык төрләре буенча 2017 нче ел отчетлары формалаштырыла.