гыйнвар, 2018 ел

Югары Ослан авыл җирлегендә үзара салым акчаларын җыю башланды.

Татарстан Республикасында коррупциягә каршы законнарның таләпләре буенча хәкимият органнарында эшләүчеләр үзләренең мөлкәтләре турында, доходлары һәм расходлары турында белешмәләр җибәреп торырга тиеш.

23 нче январьда Татарстан Республикасындаурыны белән буран, күз күреме 1-2 км тәшкил итә, вакыты белән секундына 15 метр тизлектә көньяк – көнчыгыштан көчле җил. Болытлы һава. Вакытлыча кар. Урыны белән буран. Минималь һәм максималь температура - -8..-11 градус. Юлларда бозлавык, урыны белән кар көртләре.

27 нче январьда Россиядә хәрби дан бәйрәмен  - Ленинград блокадасының бетү көнен билгеләп үтәләр.

Бүген, 16 нчы январьда, авыл җирлеге башлыгы Марат Хиатдинов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Әлеге конкурс РФ мәгариф министрлыгы тарафыннан гаиләләрне укуга тарту, ата-аналарның уку компетенөиясен үстерү максатыннан уздырылды.

Бүген, 23 нче январьда, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Физикадан БДИ – бик күп темаларны эченә ала: механика, термодинамика һәм молекуляр физика, электричество, оптика, ядерный һәм квант физикасы... Анда әле астрофизика да керә.

Хөрмәтле район халкы һәм кунаклары!

Районның Яшьләр клубы Сезне яңартылып эшләнгән бассейн, сауна, тоз бүлмәсенә чакырып кала. Мондагы уникалҗ микроклимат,тоз шахталарындагына тиңләшә ала.

Кадерле дуслар!
Сезне«Киләчәк студент. RU»дип исемләнгән күңел ачу программасын карарга чакырабыз.