гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Быел 16-23  нче январь көннәрендә Коргуза мәктәбендә математика атналыгы булып узды.

Район  балалар бакчалары тәрбиячеләре арасыннан иң талантлы, иң иҗади балалрны иң яратучы тәрбиячене сайлап алу максатыннан ел саен “Ел тәрбиячесе” дигән конкурс үткәрелә.

24 нче январьда район башлыгы Марат Зиатдинов Дәүләт алкоголь инспекциясенең йомгаклау коллегиясе утырышында видеоконференциядә катнашты.

25 нче январьда район китапханәсендә студентлар көненә багышланган китап күргәзмәсе барлыкка килде.

Бүген  Коргуза авылындагы АО " ТАТАГРОЛИЗИНГ " компаниясенә керүче хуҗалыкта район башлыгы катнашында җыелыш булды.

25 нче январьда шагыйрь, актер, җырчы-башкаручы  В.С. Высоцкиның 80 яшьлек юбилее бу датага багышлап, район китапханәсендә “Яшәп тә, җырлап та өлгемәде...” китап күргәзмәсе оештырылды.

ТР ның авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгында АО "ТАТАГРОЛИЗИНГ" составына керүче Югары Ослан һәм Кама Тамагы районнарында язгы чәчү эшләре структурасын төзү буенча утырыш булып узды.

Бу юлы Югары Ослан районы Советының бүләкләүләр комиссиясе утырышында 1 ходатайство каралды. Ул – “ТР ның атказанган экономисты” дигән почетлы исем бирүне сорап “АО “АЭЗ “Иннополис”ның баш бухгалтерына һәм дәүләт һәм ведомство бүләкләре сорап югары Ослан хезмәт коллективларына.

Кыш безгә сәламәтлек өчен кышкы саф һавада вакыт үткәрү өчен бик зур мөмкинлекләр бирә. Ә чаңгыда шуу барлык яшжтәгеләргә һәм профессия кешеләренә туры килә торган спорт төре.