гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Яшьләр клубының педагог-психологы Ольга Касыймова Югары Ослан мәктәбе балалры белән “Серле капчык” акциясе үткәрде.

Районның архив бүлеге быелгы 100 еллык юбилей көннәрендә 2 нче февральдән 1 нче апрельгә кадәр “Иң иске документ” дигән конкурс игълан итә.

2017 нче елда “Халык контроле” ндә гражданнардан 95 уведомление басылды. Бу 2016 нчы елга караганда 41% ка күбрәк дигән сүз.

Хөрмәтле райондашлар!

Сез үзегезне борчыган 93 категория соравы буенча дәүләт системасы “Халык контроленә” мөрәҗәгать итә аласыз. Анда дәүләт услугалары порталына ((uslugi.tatarstan.ru) гариза язып катнашырга мөмкин.

25 нче январьда яшьләр клубында «Лего-творчество» түгәрәге эшен дәвам итте. Түгәрәк атнага 2 тапкыр – пәнҗешәмбе һәм җомга көннәрендә 15.00 – 17.00 сәгать аралыгында эшләячәк.

Сәламәт яшәү рәвешенең иң танылган һәм әһәмиятле чарасы – ул көлке һәм юмор. Районның картлар һәм инвалидлар интернатында инде 2 нче ел смехотерапия методын кулланалар. Инде ничәнче ел аларга “Болҗничные Клоуны” дигән оешма үз программалары белән килеп, халыкның күңелен табып китә.

30 нчы январьда район Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Виктор Тимиряев  гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Район башлыгы урынбасары С.Осянин  Татар Борнашы авылы җирлеге гражданнары белән очрашты.

Ветераннар һәм инвалидларның “Чемпион” спорт клубына йөрергә теләве максатына иреште.

1 нче февральдән ЕДВ – Россиядәге  социаль түләүнең иң массакүләм индексациясе түләнәчәк.