февраль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

ТР Президентының 2018 нче елның 19 нчы январенда чыккан “ТР  дагы федераль судларның эшләрен тәэмин итү өчен запастагы присяжный заседательләре списогын булдыру” дигән карары нигезендә хәзерге көндә РОВД һәм ЦРБ белән списокларны килешү эшләре алып барыла.

Бүген Югары Ослан гимназиясендә район педагог-психологларының профессиональ конкурсы узды. Аның максаты – мәктәпләрдә психологик службаларның ролен үстерү һәм педагогларның профессиональ осталыгын арттыру булды.

31.12.2017 № 501-ФЗ нче федераль закон нигезендә терроризм очраклары турында ялган белешмә өчен 500-700 суммасында штраф салына. Яисә әлеге зат 3-5 елга ирегеннән мәхрүм ителә.

Районда 2017 нче ел нәтиҗәләре буенча район башлыгы Марат Зиатдинов һәм район оешмалары җитәкчеләре катнашындагы җыеннар дәвам итә.

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов АО РПО «Таткоммунэнерго» идарәсе башлыгы Марат Гәзизов белән очрашты.

8 нче февраль район ветераннары өчен бик тыгыз булды. Алар хәзер атна саен сәгать 10.00 га “Чемпмон” га ашыга, спорт белән шөгыльләнә һәм кәефен күтәрә.

1.Квартирага хокук рәсмиләштергәндә аның  документларының (объектны кертүгә рөхсәт, объектның адресы турында Башкарма комитет кәгазе) копиясен алып буламы?
Монда “Күчемсез милекне егистрацяләү” дигән 21.07.1997 N 122-ФЗ Федералҗ законны укырга һәм кирәкле документларны сорап Башкарма комитека гариза язарга кирәк.

ТР да җирле үзидарә органнары хезмәткәрләренең эш урыннарын алмаштыру дәрәҗәсен исәпкә алу максатыннан ТР Президенты каршындагы дәүләт хезмәте Департаменты муниципаль хезмәт вазифалары реестрын формалаштыра.

Узган елда ТР Пенсион фонда ана капиталына 20 000 сертификат тараткан. Ә капитал алырга гаризалар саны – 248 000.

Хөрмәтле райондашлар!

10 нчы февральдә, шимбә көнне традиция буенча үтә торган “Россия чаңгысы – 2018” ярышлары узачак.