март, 2018 ел
сишәмбе

1 нче январьдан РФ законнарын тормышка ашыручы һәм доходлары 300 000 сумнан артмаган шәхси эшмәкәрләрнең, адвокат, нотариус, медиатор, арбитраж идарәчеләр һ.б. пенсион страхованиеләре үзгәрә: ул 26 545 сум тәшкил итә.

Февраль аенындагы гражданлык-патриотик тәрбия айлыгының иң соңгы аккорды Матюшино мәктәбендә Аҗаган уены белән тәмамланды.

Бүген, 13 нче мартта, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Бүген, 13 нче мартта, район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Агымдагы елның 2 аена районның авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә 589 баш бозау туган. Бу күрсәткеч узган елга караганда 149 башка азрак дигән сүз. Кимү әлеге оешмалар аркасында:

«Куркынычсыз юл» исеме астында республикакүләм иҗади эшләр конкурсының нәтиҗәләре ясалды.