март, 2018 ел
җомга

Бүген район башкарма комитеты җитәкчесе Хәкимҗанов Л.С. кабинетында Наркотикларга каршы көрәш комиссиясе утырышы булып узды.

“Өмет утравы” халыкка социаль ярдәм күрсәтү хезмәткәрләре Эльвира Сафиуллина, Горбачева Юлия һәм ФКУ УИИ УФСИН России  РТ инспекторы Сергей Егоров Татар

Республика Программасы нигезендә башланган Түбән Ослан балалар бакчасында ремонт дәвам итә

Бүген сәгать 10.00 да башкарма комитет җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов ООО «ЕРЦ-Татэнергосбыт» эшчәнлегенә багышланган утырыш ткәрде.

23 нче мартта төнлә һәм иртән  Татарстан территриясендә томан булуы көтелә, температура -3, -8 градуска кадәр салкын. Аязучан болытлы һава. Юеш кар.Күз күреме 1-2 км.

23 нче март Шелангада яшәүче Клавдия Евстифеева өчен бик шатлыклы көн! Ул бу көнне гомеренең соңгы көннәренә кадәр истә тотачак Чөнки бу көнне аны кемнәр генә котламады да, кемнәр генә җылы сүзләр әйтмәде!

ТР ның Росреестр идарәсе гражданнарга күчемсез милекне кадастр учетына кую өчен алдан ук язылу мөмкинлеге барлыгын хәбәр итәләр. Моның өчен дәүләт услугалары порталына (МФЦ) кереп, документлар тапшыру өчен уңайлы вакытны һәм урынны сайларга кирәк.

Югары Ослан мәктәбенең 8 нче сыйныф укучылары үзләренең сыйныф җитәкчеләре Светлана Хуртина белән Туган якны өйрәнү музеена барып, “Коррупциягә – юк!” дигән чарада катнаштылар.

22-27 мартта Сочида авыр атлетика буенча хатын-кызлар һәм ирләр арасында Россия Кубогы уза.

2018 нче елның 26 нчы мартында район Советының чираттагы 31 нче сессиясе булачак.