март, 2018 ел
сишәмбе

ТР Мәгариф Министрлыгы тарафыннан  ясалган план буенча 27 нче мартта 2018-2019 нчы уку елына федераль һәм региональ дәреслекләрнең заказы буенча утырыш булып узды.

Бүген, 27 нче мартта, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

14 нче мартта иҗтимагый пространстволарның приоритетлылары өчен рейтинглы тавыш бирүләр узачак. Республиканың 45 районында граңданнар үзләре сайлаган объектлар өчен тырышачак. Тавыш бирү ТР ның дәүләт һәм муниципаль услугалары мәгълүмати үзәгенең “Ачык Татарстан – халык опросы – Иҗтимагый пространстволар – Опрос үтәргә” дигән порталда булачак.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

Сезгә яңа төзелә торган бассейнга исем кушу өчен иң яхшы вариантны сайлап алып, тавыш бирүегезне сорап калабыз.

28 нче мартта төнлә һәм иртән  Татарстан территриясендә томан булуы көтелә, температура -0, -4 градуска кадәр салкын. Көчле кар, вакытлыча буран.

31 нче мартта фотога төшерүне Татарстанның яратучылары “Иң матур ил” дип исемләнгән рус географик җәмгыятенең 4 нче конкурсында катнаша ала. Бу фотоконкурс Россиянең культура һәм табигать мирасын саклауга һәм фотолар ашатирә-якка сакчыл мөнәсәбәт тәрбияләүгә  юнәлтелгән.

Мәгариф учреждениеләре директорлары урынбасарларын бергә туплау, эштәге авырлаклардан арыну, позитив эмоцияләр алу максатыннан Югары Ослан гимназиясендә 26 нчы мартта педагог-психолог Ракова А.А. “Син+мин=без” тренинг-практикумы үткәрде.

Югары Ослан районы административ комиссиясе йорт этләрен асрау КоАП РТ Кодексның 3.7 нче маддәсе нигезендә этләрне тоту, урамга алып чыгу, парк һәм скверларда, башка иҗтимагый җирләрдә  намордниксыз йөртү 300-1000 сум күләмендә  административ штрафка тартыла.

1 нче апрельдән 31 нче майга кадәр  республикада санитар – экологик 2 айлык игълан ителә. Бу 2 айда республиканың барлык территориясендә чисталык урнаштырыла, бигрәк тә массакүләм кеше ялын үткәрә торган парк һәм скверларда.