апрель, 2018 ел
пәнҗешәмбе

“Россия яшьләре союзы” иҗтимагый оешмасы (РССМ) Россиянең аграр сәүдә  политикасы РФ Советы комитеты җитәкчелегендә “Авыл яшьләренең федераль ресурс Үзәге” бөтенроссия проектын тормышка ашыра.

2018 нче елның 1 нче кварталында 16 авыл җирлеге  үз башкарма комитетлары счетына 3 9 млн акча кертте. Бу прогнозның 73,5 % ын тәшкил итә. Бу акчаларга өстәп 2 нче кварталда район тагын 15,8 млн сум акча алачак.

4 нче апрельдә  республиканың 144  укучысы арасында безнең районның 3 укучысы “Тере класика” конкурсынның региональ этабында катнашты. Алар: Гайфуллина А,  (10 класс, МБОУ «Матюшинская СОШ»(җит. Саматова Д.В.), Сарбаев М., ( 7 класс, МБОУ «Кураловская СОШ»(җит. Сарбаева Н.П.) һәм Мабгарян К., (8 класс, МБОУ «Татарско-Бурнашевская СОШ»( җит. Тимохина Н.В.). Нәтиҗәләр буенча алар җиңүчеләр арасына кермәде, тик алар китапларны яратып укудан беркайчан да баш тартмаячак.

ТР ның авыл хуҗалыгы һәм сәүдә министрлыгы республикадагы крестьян-фермер хуҗалыкларын » 2017-2020 нче елларда ТР дагы башлангыч фермерларны күтәрү” исемле конкурс игълан итә.

Кремльдә Президент Р.Миннеханов җитәкчелегендә ТР ның куркынычсызлык Советы,  ТР да хокук саклау буенча координацион Совет һәм ТР ның террорихмга каршы комиссиясенең бердәм утырышы булып узды.

Югары Ослан район дәүләт ветеринария оешмасы” дәүләт бюджет учреждениесе тарафыннан язгы табигать торышын тикшерү чаралары үткәрелде.

29 нчы апрелҗдә TIMERMAN үзенең чабыш сезонын ачып җибәрә. Аның аренасы ролен  Татарстанның иң инновацион шәһәре Иннополис башкарачак. Ярышларда катнашучыларга 3 дистанция: 3, 10 һәм 21.1 км тәкъдим ителәчәк. Аларның күбесе өчен Иннополумарафон 20 нче майда узачак Казан марафонына хәзерлек этабы булып торачак.

Югары Ослан районы административ комиссиясе Төзекләндерү кагыйдәләре нигезендә күпквартиралы  торак йорт территориясендә ярамый:

Бүген Югары Ослан халкын язгы табигать үзгәреше аркасында Гидротехник корылмаларның язгы ташуга хәзерлеге кызыксындыра.

ТР Производство календаре кысаларында 28 нчеапрель бәйрәм алды көнендә эш көне игълан ителә. Бу көнне Урман утырту көне дип атап, 5 нче майга күчерәләр.