апрель, 2018 ел
дүшәмбе

25 нче апрельдә Казанның эшмәкәрләр йортында Татарстан җитештерүчеләре өчен “Сәүдә челтәрендә эш үзенчәлекләре” дигән темага укыту программасы планлаштырыла.

Бүген Җирле үзидарә органнары көнендә  район Башкарма комитетының ЗАГС лар залында 14 яшь тулган граңданнарга тантаналы рәвештә паспортлар тапшырдылар.

23-29 нчы апрель көннәрендә илебезнең Европа регионнары вакцинация атналыгы үткәрә.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы һәм кунаклары!

9 нчы майда сәгать 10.00 да Югары Осланның Бөек Ватан сугышында һәлак булганнарга куелган һәйкәле янында Бөек Җиңүнең 73 еллыгына багышланган тантаналы митинг булачак.

Бүген районның Туган якны өйрәнү музее хезмәткәрләре Югары Ослан мәктәбенең 7 нче сыйныф укчылары белән “Музейның искиткеч дөньясы” дигән квест-уен үткәрделәр. Уен барышында балалар музейның тормышы, экспонатлары, яңа материаллары белән таныштылар.

23 нче апрельдә район башлыгы Марат Зиатдинов район Советы һәм Башкарма комитеты органнаын җыеп, утырыш үткәрде.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый. Гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр - аерым контрольдә.

Тормыш бик күп көтелмәгән сюрпризларга бай. Шул очракта баланы югалып калмаска һә куркыныч хәлләрдән чыгу юлларын табарга өйрәтергә бу -  укытучыларның бурычы.

21 нче апрельдә, шимбә көнне,  Казанда чираттагы авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды. Ул Ямашев урамындагы “Бәхетле” кибете янында оештырылды.

24 нче апрельдә сәгать 10.15 тә район администрациясенең актлар залында гражданнарны ТР прокуроры урынбасары Даминов Олег һәм район прокуроры Василий Егоров ТР ның бала хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкиле Гүзәл Удачина белән бала интересларын яклау сораулары буенча кабул итәчәкләр.