апрель, 2018 ел
җомга

Картлар һәм инвалидлар барысы да бергә җыелып, “Иҗат шатлыгы” агачын шарлар, чәчәкләр белән бизәделәр.

Ел саен май башларында урманнарда беренче яз чәчәкләре шытып чыга.

Республика программасы кысаларында башланып киткән Түбән Осландагы балалар бакчасы ремонты дәвам итә.

Югары Ослан халкы су, чүп-чарны чыгару хезмәте өчен счет фактураларны әллә күрми, әллә күрмәмешкә салына.

ТР синоптиклары хәбәр иткәнчә 29 нчы апрельдә көчле яңгыр һәм секундына 20-25 метр тизлектә җил булуы көтелә.  Температура – төнлә +5,+9, көндез – + 11, +14  градус.

3-7 НЧЕ МАЙ КӨННӘРЕНДӘ “Свияга” комплексында ҖӘЯДӘН АТУ КУБОГЫНЫҢ 1 НЧЕ ЭТАБЫ БУЛАЧАК.

«Мин хәтерлим! Мин горурланам!» девизы астында, Бөтенроссия «Георгий тасмасы-2018» акциясе старт алды. Аның максаты – Бөек Ватан сугышында   җиңү яулаган кешеләрнең батырлыгына, фидакарьлегенә хөрмәт  йөзе курсәтү.  Кара һәм  җирән  төстәге тасма “төтен һәм ялкынны” аңлата, сугыш кырында солдатның шәхси батырлыклары билгесе булып тора.

26 нчы апрельдә, Г.Тукайның туган көнендә, районкүләм зур бәйрәм булып узды. Яңа сәнгать мәктәбе бинасында иң яхшы Тукай шигырен сөйләп, мәктәпләрендә җиңгән 91 укчы шигырь конкурсында катнашты.

ТР ның телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү программасы нигезендә  25 нче апрель көнне Муса Җәлил исемендәге опера һәм балет дәүләт театры бинасында туган телләр буенча еллык йомгак ясау буенча форум булып узды.

ТР Мәгариф Министрлыгы ТР рус милли культура берләшмәсе белән берлектә 20-23 нче апрель көннәрендә рус этнокультура компоненты белән профильле смена оештырды.  Ул “Байтик” лагере базасында үтте.