май, 2018 ел

Яр Чаллы шәһәрендә Яшь инспекторлар хәрәкәтенең (ЮИД)  юбилей конкурсы узды.

Матюшино урта мәктәбенең 10 нчы сыйныф укучысы Гадельшина Яна быел да Уфа шәһәрендә Бөтенроссия күләмендә 23-28 апрельдә үткәрелгән тормыш куркынычсызлыгы һәм иминлеге олимпиадасының йомгаклау өлешендә призёр исеменә лаек булды.

2 нче май Югары Ослан халкы һәм кунаклары өчен бик тә мөһим вакыйгага әверелде. Бөек Биңү көннәре алдыннан халык тагын бер уңай  тарихи вакыйга белән очрашты. Ул көнне генерал-майор Н.В.Кисляков истәлегенә  мемориаль такта ачу тантанасы булды.

28 нче апрельдә Казанда  Халыкара “Апельсин төсендәге балачак” конкурсы узды.

Районның Яшьләр клубында “Тынычлык. Хезмәт. Май.” дип аталган  күренекле шахматист В.Т.Корчагин истәлегенә багышланган шахмат турниры булып узды.

Г.Саттарова һәм С.Болотова “Радуга” балалар бакчасында Г.Тукайның туган көненә багышланган рәсемнәр конкурсы үткәрделәр. Балалар Тукай әкиятләренә рәсемнәрне бик кызыксынып башкарганнар.

“Биектау” спорт комплексында узган “Көчле Россия” турнирында Казанның көрәшчеләр клубы составында безнең район каратистлары да көч сынашты.

Кадерле дуслар!

Сезне Җиңү бәйрәме алдыннан сәхнәләштерелгән “Яшәрбез!” дип аталган композиция карарга чвкырабыз!

27-29 нчы апрель көннәрендә Яр Чаллы шәһәрендә укучылар арасында Бөтенроссия Президент ярышлары финалы булды. Анда 10 шәһәр, 10 авыл командасы составында 240 укучы  катнашты.
Спорт программасында:

Узган җомгада Туган якны өйрәнү музеенда “Музей язы” акциясе кысаларында квест-уен оештырылды.