май, 2018 ел
шимбә

4 нче май көнне район больницасы хезмәткәрләре Лаеш районында узган “Сәламәтлек – 2018” Спартакиадасында катнаштылар.

2014 нче елда районның “Бердәм Россия” партия проекты үз партияләренең паркын утыртырга булдылар.

Җиңү бәйрәме алдыннан уза торган чаралар һәр кешенең игътибарын үзенә җәлеп иттеләр.

Югары Ослан авыл җирлегендә санитар-экологик 2 айлык кысаларында  язгы яшелләндерү эшләре дәвам итә.

6 нчы майда һава торышы ТР территориясендә яшенле яңгыр һәм көнҗяктан секундына 15-18 метр тизлектә җил булачак.

8 нче майда Югары Ослан Прокуратурасында чираттагы  эшмәкәрләрне кабул итү көне.

Райондагы спорт корылмалары тиздән тагын бер яңа объект белән баеталачак.

4 нче майда “Бөтенроссия урман утырту көне” акциясе узды. Шул уңайдан гимназиянең 11 нче сыйныф укучылары агач утыртуда катнашты.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

Сезнең игүтибарыгызга район предприятиеләрендәге вакансияләрне тәкүдим итә

ТР ның Мәгариф министрлыгы безнең регионны “Регионнар өчен булачак кадрлар” стратегик инициативада катнашырга чакыра. Аның өчен 14-17 яшьлек балаларга һәм 18-21 яшьлек тьюторларга http://www.globaltalents.ru/future/