май, 2018 ел
дүшәмбе

Бокс – ул бер генә кеше җилкәсенә төшә торган авыр һәм катлаулы спорт төре. Монда көч тә, түземлек тә кирәк.

Атна буе  Матюшино урта мәктәбендә «Ветераннарга  котлау» акциясенә әзерлек барды. Укучылар технология укытучысы белән берлектә бәйрәм открыткалары әзерләделәр, аларга матур теләкләр яздылар.
Акция кысаларында 7 май көнне мәктәп укучылары Садеева Л. А. белән барлык ветераннарга да, ныклы сәламәтлек, яхшы кәеф теләп, открыткалар өләштеләр.

Ел саен илебездз “Бөтенроссия агач утырту көне” зкологик акциясе үтә. Аны урман хуҗалыгының федераль агентлыгы уздыра. Май аенда барлык регионнарла агачлар утырталар.

Бөек Җиңүнең 73 еллыгына багышлап Куралово клубында “Җиңү мае, бәхет мае!” дигән концерт программасы куелды. Башта һәр килгән кешегә җиңү лентасы тараттылар. Барысының да күкрәгендә җиңү символы аерым бер куаныч уятты.

Бүген район Советы Аппараты җитәкчесе кабинетында муниципаль хезмәткәрләрнең квалификацион имтиханы узды.

Хөрмәтле сайлаучылар!
Тавыш биргән көнне нинди дә булса сәбәп белән килә алмаучы кешеләргә өстәмә сайлау көне билгеләнә.

8 нче майда төнлә һәм иртән татастан территориясендә урыны белән томан булуы көтелә. Кайбер районнарда яшенле яңгыр, секундына 15-18 метр тизлектә җил.

5-6 нчы май көннәрендә “Казаклар сукмагы” зонасы территориясендә «FieldWorldArchery»  «Югары Ослан язы - 2018» кагыйдәләре кысаларында Арбалет һәм җәядән ату турниры булып узды. Аны оештыручылар – Югары Ослан районы администрациясе, Яшьләр клубы һәм ТР җәфдән ату Федерациясе.

Җиңү бәйрәме алдыннан Яшьләр клубы форпост отрядлары арасында Бөек Җиңүгә һәм яшьләр хокук яклау хәрәкәтенә 20 ел тулуга багышланган конкурс үткәрде.