май, 2018 ел
сишәмбе

Җиңү бәйрәме алдыннан Бөек Ватан сугышы ветераны Петр Хватковны котларга Росреестр вәкилләре килде.

18 нче майда  хәрби хезмәткә чакырылучы яшүсмерләрнең хокукларын яклау буенча “кайнар линия” телефоны ачылды.

Вакыт үтә. Аның белән бергә кешеләр дә китә. Күпме каберләр өстенә чирәм үсә. Аларның кайберләрен чистартучы да юк. Күп кенә фронтовикларның каберен анда урнаштырылган кызыл йолдыз гына белгертә.

Районның “Өмет утравы” халыкка социаль ярдәм күрсәтү Үзәге өчен  традициягә әверелде. Алар ел саен Җиңү бәйрәме алдыннан “Иң чиста йорт һәм ишегалды” акциясе үткәрәләр.

3-6 нчы май көннәрендә Бөгелмәнең “Яшьлек” ДЮСШ сында  атказанган тренер Е.А.Тимерзянов истәлегенә  багышланган  авыр атлетика буенча ярышлар узды.

Сугыш ветераннарын янгын чыгу очрагында алдан ук хәбәрли торган махсус автомат сигналлары куялар. “Өмет утравы” халыкка социаль ярдәм күрсәтү Үзәге юристы  Карасева Анастасия янгынга каршы отряды белән Бөек Ватан сугышы ветераннарын йөреп өйләренә сигнализацияләр урнаштырдылар.

Бөек Җиңү бәйрәме алдыннан һәр кеше үзендә Георгий лентасын барлый башлый. Бу төтен һәм ялкын символы сүрәтләнгән лентаны тагып без сугыш һәм тыл батырларына хөрмәтебезне һәм рәхмәтебезне белдерәбез.

7 нче майда балигъ булмаган балалар хокукларын яклау буенча  эш комиссиясе җаваплы секретаре Юлия Горбачева җитәкчелегендә Ямбулатово, Макыл, Куралово авылларына төнге рейд белән чыкты.

Югары Ослан районы Башкарма комитеты үзенең 02.02.2018г. №116,  13.04.2018г. №363,   17.04.2018г. №№373, 375 24.04.2018г. №405 карарлары нигезендә Югары Ослан районында урнашкан түбәндәге җирләрне сату буенча ачык аукцион үткәрергә чакыра.

Бүген Югары Ослан кырларында язгы чәчү эшләренең барышын карарга ТР авыл хуҗалыгы министры Марат Ахметов килеп китте.