май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

4 ел элек районның ветераннар оешмасы инициативасы белән  район администрациясе  катнашында хәрби укыту лагерьлары урнашкан мари урманнарында Югары Осланлыларга багышлап истәлекле таш куелган иде.

Районда ТР ның экология Министрлыгы 1 нче апрельдән 15 нче майга кадәр  игълан иткән «Эковесна - 2018» конкурсы тәмамланды.

Республика Программасы кысаларында Түбән Ослан балалар бакчасында капиталь ремонт дәвам итә.

Районның культура йортында традиция буенча ел саен сәнгать йорты укучыларының йомгаклау концерты булып уза.

Районның “Радуга” һәм “Березка” балалар бакчалары Казанда узган 8 нче Бөтенроссия экологик проблемаларга багышланган фестиваленең секция мәйданчыклары эшендә катнаштылар. Фестиваль “ЭКОмәктәп/Яшел флаг” Халыкара программа кысаларында узды.

18 нче майда төнлә һәм көндез Татарстан территориясендәурыны белән яшенле яңгыр һәм секундына 15-20 метр тизлектә җил булуы көтелә.

Шәхси милеге бар кешеләр иске өйләрен сүткән очракта да аңа налог килүеннән зарланалар. Чөнки ул аны кадастр учетыннан төшермәгән була. Шуңа күрә ул Бердәм регистрация реестрыннан төшмәгән һәм налог органнарына җибәрелгән була.

16 НЧЫ МАЙДА Яр Морквашы мәктәбендә 4 нче экологик сәхнә иҗаты фестивале узды.

ТР ның Роспотребнадзор идарәсе территориаль бүлеге Яшел Үзән, Югары Ослан, Кама Тамагы, Кайбыч районнарында кулланучыларның хокукларын яклау федераль хезмәте җитәкчесе А.Ю.Попова белән “кайнар линия” аша элемтәгә керә алалар.

27 нче майда Килди авыл җирлегендә  өченче чакырылыш өстәмә сайлаулар үтәчәк.