май, 2018 ел
дүшәмбе

“Эшлекле дүшәмбе” утырышы Росреестрның яңа башлыгы Д.Вәлиуллин белән таныштыру һәм аңа  уңышлар теләүдән башланып китте.

Бүген район Советының актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов авыл җирлекләре башлыкларын җыйды.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый. Гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр - аерым контрольдә.

Спорт туризмы Иннополис лицее укучыларын бик кызыксындыру сәбәпле, 18 нче майда әлеге мәйданчыкгның стажировка мәйданчыгы тагын оештырылды.

Казанның “Олимп” спорт базасында 8 нче мәртәбә “Өченче яшь”  буыны үзләрен сынап карарга җыелды. Бу ветераннар ярышларына безнең районнан Петр Ильин, Петр Баранов, Кәрим Гайнуллин, Геннадий Матросов , Флюра Мусина, Галина Седова барды.

Һәр елны Пионерлар көне алдыннан республикакүләм «Инициатива» балалар хәрәкәте фестивале уздырыла. Ул бу юлы  16-18 нче май көннәрендә ДОЛ "Пламя" базасында узды.

18 нче майда Югары Осланлылар “Без бергә!” финалында катнаштылар.

Аны ТР Мәгариф Министрлыгы һәм Мәктәптән тыш белем бирү Үзәге оештырды.

21 нче майда район башлыгы Марат Зиатдинов район Советы һәм Башкарма комитеты Аппаратын киңәшмәгә җыйды.

Менә инде 3 нче ел районныңэ Яшьләр клубы “Балаларның ышаныч  телефоны” акциясе кысаларында Хәрәкәттә – бәрәкәт” фитнес – фестивале үткәрә. Ул чара Югары Ослан урта мәктәбендә уза.

1 нче июньдә сәгать 9.00 дан 13.00 кә кадәр  ТР ның балалар хокукы буенча вәкаләтле вәкиле һәм министрлылар, ведомстволар белән берлектә Татарстанның  Халыклар йорты ( Казан, Павлюхино урамы, 57 нче йорт) бинасында Гражданнарга хокукый ярдәм күрсәтү буенча кабул итә.